بنام آنكه بخشید خاك را جان          بنامید نام آن موجود انسان<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

سلام ...

این بار می خوام یکم در مورد حیوانات بگم ... فقط چند مورد درباره چندتا حیوون ... اگه خواستین بازم براتون می گم ... اگرم نخواستین که هیچی ..! (دموکراسی رو حال کن.!!)

 

آفتاب پرست:طول زبان آفتاب پرست 1.5 برابر طول بدنش است.

 

کروکدیل:1- زمانیکه کروکدیل ها برای شکار به اعماق رودخانه ها و دریاچه ها می روند، می توانند ضربان قلب خود را به 2 بار در دقیقه برسانند. با اینکار کروکدیل مجبور نمی شود برای نفس گرفتن از کمین گاه خارج شود و روی آب بیاید. 2- حتما دیده اید که کروکدیل ها بعد از غذا خوردن به ساحل رفته و زیر نور خورشید دراز می کشند. چون نمی توانند دمای بدن خود را از درون تنظیم کنند، باید از نور خورشید کمک بگیرند تا غذای خود را هضم کنند. به همین دلیل است که در فصول سرد کمتر غذا می خورند ...!

 

کوسه: کوسه ها (و تقریبا تمام ماهی های بزرگ) علاوه بر پنج حسی که جانوران دارند، دارای حس ششمی نیز هستند. در پهلوی آنها مژک های بسیار ریزی وجود دارد که بصورت خطی از سر تا دم آنها را فرا گرفته است که امواج صوتی را حس می کنند و کوسه می تواند با آنها غذای خود را بیابد.

 

کوسه کله چکشی:این کوسه ها دارای حس هفتمی نیز هستند.! این جانوران در قسمت چکش مانند سر خود، دارای حسگرهای قوی هستند که می تواند امواج الکترو مغناطیسی به اندازه 5 میلیونیوم ولت را حس کنند. یعنی کوچکترین حرکتی را به راحتی حس میکنند. آنها با پوزه خود در نزدیکی کف اقیانوس ها حرکت می کنند و جانورانی را که در زیر شن و ماسه ها پنهان شده اند را می یابند. در ضمن این حسگرها نقش یک مکان نما را نیز بازی می کنند. این کوسه ها توسط امواجی که از سر خود تولید می کنند، می توانند موقعیت جغرافیایی خود را در اقیانوس (از روی میدان مغناطیسی زمین)، و در نتیجه ی آن مسیر حرکتشان را مشخص کنند.

 

كوچیك شما ... ساسان

تا بعد ... یا حق

 

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
شینا

نميدونم چرا هيچوقت از شکل آفتاب پرست خوشم نيومد....چرا اين موجود کوچولو انقدر زشته؟؟؟کوسه کله چکشی هم حيوان جالبی بايد باشه با اين تعاريف...اينجور موقع عا چی ميگن.....شگغتا از طبيعت!

ساسان

شکل آفتاب پرست واسه اين اینطوریه٬ که بتونه راحت استتار کنه .. رو درختا مثل برگ به نظر بياد و روی زمين هم مثل سنگ و چوب و اينا ...

مشتمالچی

سلام وبلاگ قشنگی داريد. يک نکته هم من در مورد فيل بگويم شايد برايتان جالب باشد. هر گاه جايی به فيل بد بگذرد يا خيلی بهشان خوش بگذرد تغيير مکان ميدهند.