به این میگن غیرت

 

 

 

   یادش بخیر چند سال پیش تو دانشگاه یک همایش سه روزه با نام ازدواج و با حضور اندیشمندان و نویسنده های بزرگی صورت دادیم .

    در قسمتی از این همایش بین مدعوین برگه هایی پخشمیشد و از همه خواسته میشد که هفت معیار اصلی که باید در همسر انتخابیشون وجود داشته باشد رو یادداشت کنند .

   در صد برگی که از خانومها جمع کرده بودیم ، هشتادو هفت برگ از کلمه غیرت در بین معیارهای سه تا هفت نام برده بودند .

   یکی از اساتید دانشگاه تهران که مجری اصلی برنامه بود توجه مارو به این قضیه جلب کرد ، برای ما هم خیلی جالب بود ، ولی جناب دکتر سریع فرمودند زیاد به این سطح آگاهی و معرفت خانم ها ذوق نفرمایید ، چون :

   در روز دوم جناب دکتر بعد از اعلام نتایج نظرسنجی برای حضار ،  دوباره برگه هایی رو بین خانم ها و آقایون پخش کردند و از هر گروه جدا گانه خواستند که چند کلمه رو تعریف کنند ، یکی از اون کلمات که مخصوص خانوم ها بود ، کلمه غیرت بود .

   بعد از برنامه جناب دکتر ما چند نفر رو که مسئول برنامه بودیم صدا زد و بهمون نشان داد که دخترها عملا به چی میگن غیرت .......

   میشه گفت تقریبا نود در صد خانم ها متفق القول فرموده بودند که غیرت شوهر یعنی اینکه نگذارند هیچ مردی مزاحمشانبشه ، و خاطر نشان فرموده بودند که غیرت به این معنی نیست که شوهرشون بگه : حجابتو درست کن ، یا آرایش نکن ،بعضی جاها نرقص ، با مردها زیاد شوخی نکن و ..... و البته چند برگ هم که  زیاد نبودند توش قید شده بود که در مورد دوست پسرهایی که تا حالا داشتیم سخت گیر نباشند و اجازه بدهند که با هم ارتباط خانواده گی داشته باشیم  و .........

 

 

 

   آقایون عزیز توجه بکنند که به این میگن غیرت ، پس لطفا با غیرت باشید .

 

 

/ 0 نظر / 2 بازدید